Již více než 20 let pěstujeme a prodáváme pečlivě vybrané, v naší kuchyni vyzkoušené odrůdy brambor (od přílohových až po salátove varné typy). Tímto chceme svým  zákazníkům nabídnout kvalitní chutné brambory, pro které se budou rádi vracet. Díky využití nejmodernějších technologií a nejnovější techniky dokážeme vypěstovat brambory v takové kvalitě, že jsme obdrželi certifikát „regionální potraviny“ Moravského kravařska. Většina námi pěstovaných odrůd jsou brambory vhodné k dlouhodobému uskladnění.

 

Jaké brambory máme letos  a momentálně v nabídce najdete na tomto odkazu K prodeji z farmy.


Salátové

  • Antonie – varný typ A
  • Valery – varný typ A


Přílohové

  • Laura – varný typ A/B
  • Esmee – Varný typ A/B


Sadbové

Anuschka- velmi raná odrůda

Antonie – poloraná odrůda

Esmee- raná odrůda

Balení

  •  10kg brambory na uskladnění
  •  10kg sadbové brambory

 

Váháte, který varný typ zvolit? Máme pro vás malou nápovědu:

Varný typ A – pevné, tužší brambory, které se déle vaří. Výborné třeba na bramborový salát. Narozvařují se a na talíří zůstávají vláčné a v celku. Nehodí se na kaši, bramborové placky, bramborové knedlíky ani hranolky.
Varný typ B – po uvaření je snáze rozmačkáte než „A“ a je nutno je vařit kratší dobu než brambory salátové ( někdy stačí i 5-10 minut !! ). Salát z nich nebude nic moc, zato na kaši, knedlících nebo plackách si pochutnáte.

Varný typ C – je pěstován převážně pro průmyslové zpracování (škrob, lupínky, hranolky), do domácí kuchyně se příliš nehodí, hlízy se vařením rychle rozpadají. My tyto brambory na farmě vůbec nepěstujeme